Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Yeni sıralama formatı Avustralya Grand Prix’inde uygulanacak

Yeni sıralama formatı Avustralya Grand Prix’inde uygulanacak

FIA Dünya Motor Sporları Konseyi, en yavaş pilotun saf dışı kaldığı eleme sistemine dayalı olan yeni sıralama turu formatının, Avustralya Grand Prix’inde uygulanmasına onay verdi. Beklenen yeni formatı onaylayan Uluslararası Otomobil Federasyonu Dünya Motor Severler Konseyi, formatın Avustralya Grand Prix‘sinde uygulanmasını uygun gördü. Sıralama turlarının yeni formatı, eski sistemde olduğu gibi yine üç ayrı bölümden...

Haberin Tarihi: 10 Mart 2016 - Okunma Sayısı:144 defa okundu.

FIA Dünya Motor Sporları Konseyi, en yavaş pilotun saf dışı kaldığı eleme sistemine dayalı olan yeni sıralama turu formatının, Avustralya Grand Prix’inde uygulanmasına onay verdi.

Beklenen yeni formatı onaylayan Uluslararası Otomobil Federasyonu Dünya Motor Severler Konseyi, formatın Avustralya Grand Prix‘sinde uygulanmasını uygun gördü. Sıralama turlarının yeni formatı, eski sistemde olduğu gibi yine üç ayrı bölümden oluşacak. Formatın ilk bölümü olan 16 dakikalık ilk seansta, 7 dakikanın ardından en yavaş olan pilot elenecek. Sonrasında her 90 saniyede bir aynı şekilde en yavaş olan pilot elenecek. Yedi sürücünün elenmesi ile birlikte ikinci seansa 15 pilot ile geçilecek.

İkinci seans 15 dakika sürecek. Bu kez 6 dakikanın ardından sonra ilk eleme olacak. Daha sonrasında yine aynı şekilde her 90 saniyede bir yavaş kalan sürücü elenecek. Üçüncü seansa 8 Formula 1 pilotu kalacak.

Üçüncü seans da bir ve ikinci de olduğu gibi uygulanacak. Üçüncü seans 14 dakika sürecek 5 dakikanın ardından ilk eleme yapılarak sonrasında yine her 90 saniyede bir son iki sürücünün kalacağı “pole” pozisyonu mücadelesine kadar her yavaş kalan sürücü için eleme yapılacak. Sezonun ilk yarışı olan ve yeni formatın uygulanacağı Avustralya Grand Prix’i 18-20 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film ucretsiz ilan ver ilan ver