Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

ÜNİVERSİTE-OKUL PROJESİ

ÜNİVERSİTE-OKUL PROJESİ

Türkiye Futbol Federasyonu ve Ülker işbirliğiyle Isparta ilinde gerçekleştirilecek üniversite-okul projesi sayesinde, çocuklara temel futbol eğitimleri verilecek. 24 Üniversitenin destek olduğu proje kapsamında ilkokullarda eğitim gören 6-10 yaş arasında çocuk guruplarına futbolun temel bilgileri verilerek Türk sporuna katkı sağlanmak hedefliyor. Kıbrıs’tan da üç üniversitenin iştirak edeceği projede, Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle üniversitelerin beden eğitimi bölümlerinde...

Haberin Tarihi: 9 Mart 2016 - Okunma Sayısı:173 defa okundu.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Ülker işbirliğiyle Isparta ilinde gerçekleştirilecek üniversite-okul projesi sayesinde, çocuklara temel futbol eğitimleri verilecek. 24 Üniversitenin destek olduğu proje kapsamında ilkokullarda eğitim gören 6-10 yaş arasında çocuk guruplarına futbolun temel bilgileri verilerek Türk sporuna katkı sağlanmak hedefliyor.

Kıbrıs’tan da üç üniversitenin iştirak edeceği projede, Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle üniversitelerin beden eğitimi bölümlerinde ve spor fakültelerinin futbol uzmanlığı alanında eğitim hayatını sürdüren 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri tarafından, seçilmiş olan ilkokullarda 6-10 yaş arasında olan çocuklara temel futbol bilgileri ve hareket eğitimleri verilecek. 8 ay sürecek bu eğitimler sayesinde, ilkokul öğrencilerinin futbol yapısına kazandırılmaları düşünülmekte.

Eğitim ve öğretim dönemi bitiminde de üniversitelerin kampüsünde sporcuların da katılımıyla şenlikler düzenlenerek proje tamamlanacak. Hazırlanan üniversite-okul projesi kapsamında otuz bin sporcunun katılımı hedeflenmekte.

Bir Yorum Yazın

film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film ucretsiz ilan ver ilan ver