Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Nou Camp yenilenecek

Nou Camp yenilenecek

Katalan devi Barcelona, 360 milyon euro ayırdığı Nou Camp Stadı‘nı yenileme çalışmalarına 2017-2018 sezonunda başlayacak. Barcelona’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, futbol maçlarının oynandığı ‘Nou Camp‘ ve basketbol salonu olan ‘Nou Palau’nun yenileme projesi için Barcelona Belediyesi, Katalonya Mimarlar Odası ve Barcelona yönetimi içinden oluşturulan kurulun kararını verdiği açıkladı. Toplamda 600 milyon euro’yu bulacak olan...

Haberin Tarihi: 14 Mart 2016 - Okunma Sayısı:21918 defa okundu.

Katalan devi Barcelona, 360 milyon euro ayırdığı Nou Camp Stadı‘nı yenileme çalışmalarına 2017-2018 sezonunda başlayacak.

Barcelona’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, futbol maçlarının oynandığı ‘Nou Camp‘ ve basketbol salonu olan ‘Nou Palau’nun yenileme projesi için Barcelona Belediyesi, Katalonya Mimarlar Odası ve Barcelona yönetimi içinden oluşturulan kurulun kararını verdiği açıkladı.

Toplamda 600 milyon euro’yu bulacak olan projenin yapımı bir Japon mimarlık ve inşaat şirketine verilecek. 1957 yılında açılan Nou Camp Stadı‘nın çalışmalardan sonra dünyada tek olması planlanıyor. Stadın kapasitesi 99 binden 105 bine çıkarılacak. Ayrıca projede tüm tribünlerin üstünün kapanması, koltuk aralıklarının genişletilmesi, stat iç ve dışının teknolojik yapılarla oluşturulması yer alıyor. 2017-2018 sezonunda başlanacak olan proje, parça parça gerçekleştirilerek 2020-2021 sezonu içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Bu dev proje “Espai Barça” olarak adlandırılırken, stat ve salon dışında Barca Kampüsü, Nou Mini Stadı, yer altı ve yer üstü otoparklarıyla birlikte tüm bunların bulunduğu Les Corts bölgesindeki çevre ve şehircilik düzenlemesi de proje içerisinde yer alacak. “Espai Barça” projesi için 600 milyon euro’luk ayrılacak olan kaynak, eşit olarak Barcelona Kulübü’nün kasasından, banka kredisinden ve sponsorlardan karşılanacak.

Bir Yorum Yazın

film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film ucretsiz ilan ver ilan ver