Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Nevin Yanıt pistlere döndü

Nevin Yanıt pistlere döndü

Milli atlet Nevin Yanıt, doping cezasının sona ermesiyle 3 yıl sonra İstanbul’da piste çıktı. Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilen Salon Olimpik Baraj Yarışmaları’nda 60 metre engellide piste çıkan Nevin Yanıt, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na katılım hakkı elde edebilmek için koştu. İlk yarışında 8,37, ikinci koşusunda ise 8,35 saniyelik derece elde eden milli atlet, şampiyonaya...

Haberin Tarihi: 8 Mart 2016 - Okunma Sayısı:140 defa okundu.

Milli atlet Nevin Yanıt, doping cezasının sona ermesiyle 3 yıl sonra İstanbul’da piste çıktı.

Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilen Salon Olimpik Baraj Yarışmaları’nda 60 metre engellide piste çıkan Nevin Yanıt, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na katılım hakkı elde edebilmek için koştu.

İlk yarışında 8,37, ikinci koşusunda ise 8,35 saniyelik derece elde eden milli atlet, şampiyonaya katılım barajı olan 8,14’ün gerisinde kaldı.

Nevin Yanıt’ın, yarın da devam edecek yarışmalara katılıp katılmayacağının henüz netleşmediği bildirildi.

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası, ABD’nin Portland eyaletinde 17-20 Mart’ta gerçekleştirilecek.

Nevin Yanıt: Özgürlüğüme koştum

Milli atlet Nevin Yanıt, 3 yıl sonra döndüğü pistlerde bugün özgürlüğüne koştuğunu söyledi.

Piste çıktığında çok heyecanlandığını belirten Nevin Yanıt, “Bugün özgürlüğüme koştum. Üç yılın biriktirdiği şeyler var. Bunlara rağmen çıkıp da bu dereceyi koştuysam, herkes benden korksun. Yaza inanılmaz geliyorum” dedi.

“Kendime çok güveniyorum”

Nevin Yanıt, 2012 Londra Yaz Olimpiyat Oyunları’nda elde ettiği, ancak aldığı ceza sebebiyle geçerli sayılmayan beşinciliği 2016 Rio Yaz Olimpiyat Oyunları’nda tekrar edip edemeyeceğinin sorulması üzerine, şu ifadeleri kullandı:

“Üç yıllık aranın ardından ne desem doğru olmaz. Yaz aylarında da koşacağım ve daha iyi dereceler yapıp bu yükü üzerimden atacağım. Yaptığım her antrenman bile benim için çok önemli. İki sene hiçbir şey yapmadım. Yeni bir antrenörle çalışmaya başladım. Kendime çok güveniyorum. Tekrardan iyi bir şeyler yapacağım bunu söyleyebilirim. Eğer bugün burada bu dereceyi koştuysam yaz aylarında çok daha iyi dereceler gelecek.” 

AA

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın

film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film ucretsiz ilan ver ilan ver