Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Karesili kadınlar özgürlüğe bisiklet sürdü

Karesili kadınlar özgürlüğe bisiklet sürdü

Balıkesir’de “Kadınların olduğu yerde huzur, medeniyet, bereket ve güzellik vardır” sloganı ile harekete geçen Karesili kadınlar özgürlük için pedala bastı. Karesi Belediyesi’nin desteği ve Karesi Kent Konseyi ile Bissa Bisiklet Topluluğu işbirliğiyle pazar günü, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebeti ile onlarca kadın bisikletlerine rengârenk balonlar bağlayarak “Karesi Bisiklet Turu” etkinliğini başlattı. Bu organizasyon kapsamında...

Haberin Tarihi: 10 Mart 2016 - Okunma Sayısı:247 defa okundu.

Balıkesir’de “Kadınların olduğu yerde huzur, medeniyet, bereket ve güzellik vardır” sloganı ile harekete geçen Karesili kadınlar özgürlük için pedala bastı.

Karesi Belediyesi’nin desteği ve Karesi Kent Konseyi ile Bissa Bisiklet Topluluğu işbirliğiyle pazar günü, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebeti ile onlarca kadın bisikletlerine rengârenk balonlar bağlayarak “Karesi Bisiklet Turu” etkinliğini başlattı. Bu organizasyon kapsamında bir araya gelen onlarca kadın bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak, kadına karşı şiddet olaylarının bir son bulmasına dikkat çekmek için kent turu attı. Etkinliğe katılan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Yılmaz da onlarca kadınla birlikte kent turu atarak organizasyona destek verdi.

Şehir turu yapıldıktan sonra kadınlar turun sonlandığı yerde balonları gökyüzüne saldı ve ardından hep birlikte hatıra pastası kestiler. Etkinliğe destek veren Mehtap Yılmaz, “Bisiklet sadece spor amaçlı kullanmak için değildir. Bisiklet aynı zamanda ulaşım aracıdır. Yaşamın bir parçası olabilir. Biz kadınlar korkmadan, çekinmeden yollarda olmalıyız. bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması, kadına karşı şiddet olaylarının son bulmasına vurgu yapmak için buradayız. Güzel ülkemizin kadınlarının ağlamasını istemiyoruz. Hep birlikte huzur, bereket ve güzellik içerisinde yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film ucretsiz ilan ver ilan ver