Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

KARDEŞLİK ENGEL TANIMAZ

KARDEŞLİK ENGEL TANIMAZ

Futbolun yaygınlaştırması ve geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla bir çok proje geliştiren Türkiye Futbol Federasyonu, engelliler için de futbolun önemli projelerinden birisine imza atarak Karma Futbol Eğitiminin ikincisini Konya da gerçekleştirdi. TFF, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında, işitme engelli ilköğretim öğrencileriyle,  Kardeşlik Engel Tanımaz diyen ilköğretim okulu öğrencileri üç ay boyunca beraber...

Haberin Tarihi: 9 Mart 2016 - Okunma Sayısı:184 defa okundu.

Futbolun yaygınlaştırması ve geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla bir çok proje geliştiren Türkiye Futbol Federasyonu, engelliler için de futbolun önemli projelerinden birisine imza atarak Karma Futbol Eğitiminin ikincisini Konya da gerçekleştirdi.

TFF, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında, işitme engelli ilköğretim öğrencileriyle,  Kardeşlik Engel Tanımaz diyen ilköğretim okulu öğrencileri üç ay boyunca beraber futbol eğitimi aldılar.

On dört ilde, 800’ün üzerinde çocuğun katılımı ile gerçekleştirilen eğitimlerle katılımcı öğrencilere sosyal etkileşim anlamında artı değer katıldığı, sporun engel tanımadığı, kardeşliğin ve futbolun herkes için ne derece önemli olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Futbol eğitimi alan öğrencilerin, aralarındaki engelleri bir bir kaldırdıkları proje sonunda eğitime katılan tüm öğrencilere sertifika ve HiF lisansı verildi.

Anahtar Kelime: ,

Bir Yorum Yazın

film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film ucretsiz ilan ver ilan ver