Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Güreşte Avrupa Şampiyonası hazırlıkları

Güreşte Avrupa Şampiyonası hazırlıkları

Uluslararası arenada Türkiye’nin en çok madalya kazandığı olimpik sporlardan biri olan güreşte Avrupa Şampiyonası haftaya başlıyor. 8-10 Mart arasında gerçekleştirilecek ilk güreş müsabakaları Letonya’nın başkenti Riga’da başlayacak. Grekoromen güreş müsabakaları ise 11-13 Mart tarihleri arasında yapılacak. Türkiye, şampiyonada erkekler serbest ve kadınlar serbest katagorilerinde boy gösterecek. Çalışmalarını Ankara Elmadağ’da, Güreş Kamp ve Eğitim Merkezi’nde sürdüren...

Haberin Tarihi: 5 Mart 2016 - Okunma Sayısı:259 defa okundu.

Uluslararası arenada Türkiye’nin en çok madalya kazandığı olimpik sporlardan biri olan güreşte Avrupa Şampiyonası haftaya başlıyor.

8-10 Mart arasında gerçekleştirilecek ilk güreş müsabakaları Letonya’nın başkenti Riga’da başlayacak. Grekoromen güreş müsabakaları ise 11-13 Mart tarihleri arasında yapılacak. Türkiye, şampiyonada erkekler serbest ve kadınlar serbest katagorilerinde boy gösterecek.

Çalışmalarını Ankara Elmadağ’da, Güreş Kamp ve Eğitim Merkezi’nde sürdüren Büyükler Serbest Güreş Milli Takımı, teknik direktör İbrahim Akgün yönetiminde son hazırlıklarını tamamlıyor. Şampiyonaya gidecek kadronun belli olması dışında kampta talihsiz bir sakatlık yaşayan Dünya ve Avrupa Şampiyonu Taha Akgül’ün şampiyonaya katılma durumu ise son ana kadar belirsizliğini koruyacak. Akgül’ün güreşememesi durumunda yerine Fatih Çakıroğlu minderde mücadele edecek.

Aynı şampiyonada mücadele edecek Kadın Milli Takımı ise çalışmalarına ismail Kasıkoğlu yönetiminde Edirne’de devam ediyor. Kasıkoğlu, asıl hedeflerinin Rio Olimpiyatları olduğunu fakat bu şampiyonadan da 1-2 madalya ile dönmek istediklerini söyledi. Milli Takım kadroları ise şu şekilde:

Serbest Güreş Milli Takımı:
57 kilo Süleyman Atlı
61 kilo Münir Recep Aktaş
65 kilo Mustafa Kaya
70 kilo Muhammed İlkhan
74 kilo Soner Demirtaş
86 kilo Selim Yaşar
97 kilo Fatih Yaşarlı
125 kilo Taha Akgül veya Fatih Çakıroğlu

Kadın Milli Takımı :
48 kilo Evin Demirhan
53 kilo Bediha Gün
55 kilo Burcu Kebiç
58 kilo Derya Bayhan
60 kilo Neslihan Ulusoy
63 kilo Hafize Şahin
69 kilo Buse Tosun
75 kilo Yasemin Adar

Anahtar Kelime: ,

Bir Yorum Yazın

film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film ucretsiz ilan ver ilan ver